O společnosti

Czech Silicat s.r.o. je mezinárodní společnost založená italskými firmami Minerali Industriali S.r.l., Miners & Co. S.r.l. a českou firmou KMK GRANIT a.s.

Společnost se zabývá výrobou mikromletých silikátových surovin (živec, křemen apod.), které jsou používány při výrobě skla, keramických hmot a glazur. Výrobní postupy společnosti jsou založeny na nejnovějších technologiích mletí surovin, které umožňují přizpůsobení produktů konkrétním potřebám jednotlivých zákazníků.

Závod Czech Silicat se nachází v Horním Slavkově několik kilometrů od živcového lomu Krásno mateřské firmy KMK GRANIT. Do provozu byl uveden v červnu 2008.

Vize společnosti

Založení firmy Czech Silicat s.r.o. bylo inspirováno vizí, že výrobci surovin a jejich odběratelé musí úzce spolupracovat a vzájemně si pomáhat. Každý z nich přispěje svými vlastními zkušenostmi a znalostmi tak, aby bylo možno lépe reagovat na požadavky dnešního dynamického trhu keramického a sklářského průmyslu.

Individuálně a detailně řešíme vlastnosti všech výstupních surovin a směsí. Odborným řízením chemické analýzy a granulometrie jsme schopni u dodávané výsledné hmoty dosáhnout optimálních vlastností požadovaných zákazníky pro následnou výrobu. Flexibilně a rychle reagujeme na změny receptur vyráběných surovin a zákazníkům jsme schopni vyrobit referenční testovací vzorek v množství několika tun.

Ing. Miroslav Kolbasa Jednatel +420 602 120 720 kolbasa@czechsilicat.cz
Luca Rossetti Jednatel +39 345 315 7940 lrossetti@min-ind.it
Petr Ott Vedoucí závodu +420 775 308 999 ott@czechsilicat.cz
Patrik Parkmann Technický manažer +420 725 581 551 parkmann@czechsilicat.cz